GoPro Million Dollar Challenge: Αυτοί είναι οι 45 δημιουργοί που θα μοιραστούν 1 εκατομμύριο δολάρια, από 22.222 δολάρια!


GoPro Million Dollar Challenge: Αυτοί είναι οι  45 δημιουργοί που θα μοιραστούν 1 εκατομμύριο δολάρια, από 22.222 δολάρια!

H GoPro παρουσίασε σήμερα τους δημιουργούς που θα μοιραστούν το μεγάλο έπαθλο των GoPro Awards, του ενός εκατομμυρίου δολαρίων.

Οι νικητές ενημερώθηκαν από το παραπάνω βίντεο που αναρτήθηκε στο YouTube κανάλι της εταιρείας, στο πλαίσιο του Million Dollar Challenge, που γίνεται για δεύτερη χρονιά. Όσων τα κλιπ είναι στο βίντεο είναι στους νικητές.

Οι λήψεις έγιναν με τις GoPro HERO8 Black και GoPro MAX.

Η τεχνολογία και η ευκολία χρήσης των καμερών HERO8 Black και MAX διευκολύνουν τους καθημερινούς χρήστες να καταγράφουν εικόνες επαγγελματικής ποιότητας οποιασδήποτε δραστηριότητας. Η HERO8 Black και η MAX καταγράφουν εντυπωσιακό κινηματογραφικό περιεχόμενο κατευθείαν στα χέρια ακόμη και ενός αρχάριου χρήστη και το GoPro Million Dollar Challenge είναι ο τρόπος μας για να γιορτάσουμε τόσο τις τρελές δυνατότητες των νεώτερων καμερών μας όσο και την απίστευτη δημιουργικότητα των πελατών μας. Ο κόσμος μας είναι ένα τόσο φοβερό μέρος γεμάτο καταπληκτικούς ανθρώπους και μπορείτε να το δείτε καθαρά στο βίντεο του GoPro Million Dollar Challenge του τρέχοντος έτους.

δήλωσε ο ιδρυτής και διευθύνων σύμβουλος της GoPro, Nick Woodman

Τελικά, επιλέχθηκαν για το τελικό βίντεο 56 κλιπ από 45 δημιουργούς που αντιπροσωπεύουν 17 χώρες, με κάθε δημιουργό να παίρνει το χρηματικό ποσό των 22.222 δολαρίων.

Οι συμμετοχές έφτασαν τα 42.000 κλιπ από φωτογράφους από 104 χώρες, οι οποίες συνδυαστικά έφτασαν τις 350 ώρες βίντεο.

Οι νικητές είναι:

Robin Freiin von Holzschuher, Γερμανία, @robinfvh_13

Collin Harrington, ΗΠΑ, @CollinHarrington

Jehan Benjamin Tarain, Γαλλία, @jbenart

Steven Donovan, ΗΠΑ, @es_dons

Matthias Weger, Ιταλία, @matthiaswegerkayak

Andy Lewis, ΗΠΑ, @sketchyandylewis

Massimo Gullì, Ιταλία, @massimogu

Diego Prol, Spain, @prol_diego_prol

André Musgrove, Μπαχάμες, @andremusgrove

Chase Reinford, ΗΠΑ, @adrenaline.addiction

Camille Armand, Γαλλία, @camille.armand

Austin Keen, ΗΠΑ, @austinkeen

Andy Gryczan, ΗΠΑ, @gryzdale

Antoni Villoni, Ιταλία, @antonivilloni

Andrews Santana, Βραζιλία, @andrewssantana

Robert Wall, ΗΠΑ, @robert.wall

Jia Wai Chong, Μαλαισία, @jiawaiii

Konstantin Petrijcuk, ΗΠΑ, @dersity

Thibault Gabet, Γαλλία, @thibaultgabet

Daniel Dias, Βραζιλία, @moto_riding

Angus Sellen, Νέα Ζηλανδία, @angus_sellen

Kilian Bron, Γαλλία, @kilianbron

Pierce Cameron, ΗΠΑ, @Pierces_passport

Jye Demmrich, Αυστραλία, @jyeza85

Paul Vieuxtemps, Ταυλάνδη, @paulvieuxtemps

Nicolas Gaillard, Γαλλία, @nicolas_gaillard

Maiko Suzuki, Ιαπωνία, @maikohaann

Victor de Valles, Ισπανία, @victordevalles

Greg Slater, ΗΒ, @gregfilms

Semyon Kotenyov, Ρωσία, @semyonkotenyov

Enliang Wang, China, @wangenliangdabai

Tyler Jordan, ΗΠΑ, @tylerbjordan_

Baki Zainal, Μαλαισία, @bakizainal

Ben Dicko, ΗΠΑ, @bendicko101

Peter Hoang, ΗΠΑ, @transition_ninja

Theo Demanez, Saint Martin, @theo_demanez

Chris Teal, ΗΠΑ, @westpsydefpv

Ying Liu, Κίνα, @jeremyliufilm

Bruno Bacchiegga, Βραζιλία, @brunozebu

Ke Lin, Ταϊβάν, @linke.tw @remix_zack.mov

Ryan Bolohan, ΗΠΑ, @ryanpatrickproductions

Teeraporn Ramakomut, Ταϊλάνδη, @nicole.aloha

Gianmarco Gabriele, Ιταλία, @gianmarco.gabriele

Trina Seerup, ΗΠΑ, @trinaseerup

Aurélien Chico, Γαλλία, @aure_chico    

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

Πηγή:

GoPro
author

Η ομάδα του pttlgr αποτελείται από φωτογράφους συντάκτες που αγαπούν την φωτογραφία και την ενημέρωση!

Ποιά είναι η γνώμη σου;

Σας παρακαλούμε να σχολιάζετε με σεβασμό στους συνομιλητές σας και να χρησιμοποιείτε την ελληνική γλώσσα και όχι greeklish (παρά μόνο στην περίπτωση που δεν μπορείτε λόγω ρυθμίσεων του Η/Υ). Επίσης αποφεύγετε να γράφετε τα σχόλια σας με κεφαλαία γράμματα. Όλα τα σχόλια περνάνε από έλεγχο πριν την δημοσίευση τους, οπότε πρέπει να περιμένετε για να εγκριθεί το σχόλιο σας.

Στηρίζω το pttlgr!

Προσεχείς Εκδηλώσεις

  1. 4ο Photosphere: 21 Ιουνίου με 9 Αυγούστου σε Πάρο και Πάτμο!

    Κυριακή, 21 Ιουνίου @ 8:00 - Κυριακή, 9 Αυγούστου @ 17:00
  2. Moving light: Έκθεση Φωτογραφίας της 443 Photographica

    Παρασκευή, 3 Ιουλίου @ 12:00 - Σάββατο, 4 Ιουλίου @ 12:00
  3. Red: Θεματική έκθεση φωτογραφίας στην Blank Wall Gallery

    Παρασκευή, 3 Ιουλίου @ 18:00 - Τετάρτη, 15 Ιουλίου @ 21:30
  4. Το Καλοκαίρι Που Οι Εικόνες Βρίσκουν Τον Δρόμο Τους

    Δευτέρα, 6 Ιουλίου @ 8:00 - Σάββατο, 11 Ιουλίου @ 17:00
  5. Πάρε μέρος στην κλήρωση φωτογραφικού εξοπλισμού του Χριστόφορου Αναγνωστόπουλου, αξίας άνω των 2.000 ευρώ!

    Δευτέρα, 6 Ιουλίου @ 23:59